İnsanlar Tarafından Sevilmek İstiyorsanız

Dilan Acun
1 min readMay 14, 2020

--

Onlarla ilgilenin , sizinle ilgilenmelerini beklerseniz iki yıl içinde bir tane bile dost kazanamazsınız. Nasıl ki başkaları bizimle ilgilenirse biz de onlarla ilgileniyorsak siz de onlara karşı samimi bir ilgili gösteriniz.

Gülümseyin. Kulağa oldukça basit geliyor değil mi?Nörobilimci Andrew Newberg, gülümsemenin en yüksek pozitif duygusal içeriğe sahip sembol olduğunu söylüyor. Etrafa pozitif enerji yaymaktan hiçbir zaman zarar gelmez. Gülümseyerek insanların güvenini kazanabilir daha sağlıklı ilişkiler kurabilirsiniz.

İnsanlara isimleri ile hitap edin. İnsanlar kendi isimlerine çok önem verirler ve onu dünyadaki bütün isimlerden üstün tutarlar. Yeni tanıştığınız birine ismiyle hitap ederseniz bu, o kişiyi önemsediğinizi ve değer verdiğinizi gösterir. Bunu aklınızdan çıkarmayın.

İyi bir dinleyici olun. Nasıl konuşacağını bilmek, hayatta başarılı olmak için en kestirme yoldur. İnsan bu sayede karanlıktan ışığa kavuşur ve herkesin dikkatini çeker . İyi konuşan bir insan olarak tanınmayı istiyorsanız önce dinlemeyi öğrenin. Karşınızdakinin hevesle cevap vereceği sorular sorun ve onu kendisinden bahsetmeye teşvik edin. Herkesin sizi sevmesini istiyorsanız karşınızdakini dinlemeyi bilin ve ona kendisinden bahsetmesi için fırsat verin. Az kalsın unutuyordum , göz teması kurmayı unutmayın.

İlgi uyandırın. İnsanların kalbine girmenin en kolay yolu onları ilgilendiren konular üzerinde konuşmalar yapmaktır.

Onlara önemli birisi olduklarını hissettirin. İnsanlar kendilerinin değerli olduklarını bilmeleri onları pozitif hissettirir.

--

--

Dilan Acun

Jr. Product Manager / Industrial Engineering Student